×
home Oferta handlowa Technologia Nasze rozwiązania Blog Kontakt Zadzwoń 516 829 387 email biuro@forenergy.pl adres ul. Dekabrystów 41b, 42-215 Częstochowa
☰ MENU

Dzięki współpracy z nami możesz zredukować wydatki na energię elektryczną i gaz od kilku do nawet kilkudziesięciu procent.

Oferta dla Twojej Firmy

Obecnie każde przedsiębiorstwo jest uzależnione w mniejszym lub większym stopniu od dostawców energii elektrycznej

Nasze stanowiska pracy, w szczególności w firmach IT czy na produkcji, nie byłyby zdatne do pracy, gdyby nie prąd. Niemożliwe jest więc oszczędzanie na prądzie, kiedy nasze narzędzia pracy wymagają energii elektrycznej do działania lub gdy w firmie jest wielu pracowników (przygotowanie porannej kawy lub herbaty znacznie podwyższa pobór, co przy sporej ilości osób może być odczuwalne przy płaceniu rachunków). Istnieje jednak rozwiązanie, dzięki któremu nie tylko zmniejszą się w Twojej firmie rachunki za prąd, ale też staniesz się niezależny od dostawców energii elektrycznej i zabezpieczysz się przed wzrostem cen. Wybierz fotowoltaikę i przestań przepłacać za prąd.

Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji zapraszamy!

Wbrew pozorom zasady działania instalacji fotowoltaicznej nie są skomplikowane.

Wybierając tę opcję, dbasz nie tylko o środowisko, ale też zdrowie i komfort swoich bliskich. Cały proces rozpoczyna się od promieni słonecznych padających na panele fotowoltaiczne. Zadaniem paneli jest przekształcenie energii słonecznej w elektryczną, którą potocznie nazywamy prądem. Warto tutaj zaznaczyć, że prąd, który produkowany jest przez panele fotowoltaiczne, to prąd stały, a w naszych gniazdkach płynie prąd zmienny.

Domowa instalacja fotowoltaiczna sprawia, że czysta energia ze słońca pokrywa zapotrzebowanie na Jak w takim razie zamieniany jest prąd stały w zmienny? Tutaj z pomocą przychodzi falownik bądź też inwerter. Urządzenie funkcjonuje pod dwoma nazwami, choć spełnia to samo zadanie. Gdy falownik/inwerter zmieni prąd stały na zmienny, ten automatycznie zasila naszą sieć elektryczną. Właśnie z tej energii korzystamy w naszych biurach do wykonania prozaicznych czynności (takich jak podgrzanie wody), a także dzięki niej działają urządzania potrzebne nam do pracy, w tym komputery czy maszyny.

Jedną z najważniejszych kwestii, którą należy ustalić w pierwszej kolejności, by móc stworzyć projekt instalacji fotowoltaicznej, jest profil energetyczny przedsiębiorstwa. To schemat korzystania z energii elektrycznej, pozwalający dobrać naszemu doradcy optymalne rozwiązanie dla Twojej firmy. Warto wykonać taką analizę, ponieważ schematy fotowoltaiki dla firmy różnią się od tych przeznaczonych dla gospodarstwa domowego.

W sporej mierze przedsiębiorstwa pracują od 8 do 16, co oznacza, że zapotrzebowanie na prąd występuje w czasie jego produkcji przez elektrownię słoneczną. Oczywiście, należy pamiętać, że dobór instalacji związany jest z indywidualną sytuacją firmy – w końcu niektóre zakłady pracują na 3 zmiany – dlatego tak istotne jest stworzenie profilu energetycznego danego przedsiębiorstwa przed podjęciem kolejnych kroków.

» niższe rachunki za energię

Dzięki współpracy z nami możesz zredukować wydatki na energię elektryczną i gaz od kilku do nawet kilkudziesięciu procent. Bądź oszczędny!

więcej informacji

» ograniczenie emisji co2

Dzięki temu, iż Polska jest nasłoneczniona w miarę równomiernie, systemy fotowoltaiczne będą działać podobnie na terenie całego kraju.

więcej informacji

» finansowanie inwestycji

Konkurencyjne ceny, własne magazyny i ekipy montażowe działające na terenie całego kraju oraz najwyższej jakości komponenty!

więcej informacji

» niezależności energetyczna

Według ogólnodostępnych danych GUS ceny prądu z roku na rok będą rosły nawet o 9%. Do roku 2021 cena prądu z rokiem poprzednim wzrosła aż o 18%!

więcej informacji

kontakt z nami

Tworzymy Twoją bezpieczną przyszłość! Gwarancja kompleksowa do 25 lat oraz preferencyjne Eko Finansowane, a także posprzedażowe wsparcie Klienta to nasze atuty!

więcej informacji

Analizujemy opłacalność planowanych
instalacji fotowoltaicznych.

Nasi specjaliści pomogą wybrać najlepszą ofertę dla danego profilu przedsiębiorstwa Certyfikowanie specjaliści oraz doradcy z dziedziny OZE pomogą Państwa dobrać odpowiednie rozwiązania technologiczne i wsparcie ekonomiczne!

więcej informacji